Úvodní stránka > Julie Svěcená studentkou na Royal Academy of Music
Julie Svěcená studentkou na Royal Academy of Music

Julie Svěcená studentkou na Royal Academy of Music

Julie Svěcená ...pokud bych si mohla vybrat, stala bych se ambasadorkou vozu Mercedes-Benz GLC!! 

Julie se narodila 4.4.1994 v Brandýse nad Labem. Je studentkou vynikajícího houslisty a pedagoga prof. Rodneyho Frienda MBE na Royal Academy of Music v Londýně, Velké Británii, kam od září roku 2015 nastoupila jako studentka postgraduálního studia. Absolvovala několik mistrovských kurzů a masterclassů, např. Cambridge Internatinal Sring Academy u prof. Yuzuko Horigome /Belgie/, prof. Gyorgyho Pauka /UK/, prof. Stephena Shippse /USA/ či světoznámé houslistky Idy Haendel. Dále u prof. Zachara Brona ve švýcarském Interlakenu či u prof. Borise Kusnira /Rakousko/.V Cambridge také mimo jiné měla jedinečnou příležitost vystoupit s excelentním klavíristou legendárního houslisty Itzhaka Perlmana - Rohanem de Silvou.  

Má za sebou již mnoho soutěžních úspěchů - je několikanásobnou vítězkou Plzeneckých housliček a Houslové soutěže Josefa Muziky v Nové Pace.
V celostátní soutěži ZUŠ v Liberci zvítězila v letech 2001, 2005, 2008 v kategorii sólových houslí. Navíc roku 2008 obdržela jednu z hlavních cen - Cenu primátora  města Liberec za nejlepší provedení české skladby. V roce 2004 - 2007 zvítěžila v Jindřichově Hradci ve stejné soutěži ZUŚ, ale v kategorii komorních souborů. 

V celostátní soutěži Prague Junior Note 2008 zvítězila ve své kategorii, získala Cenu PhDr. J. Micky za mimořádnou interpretaci díla skladatele 20. století a Cenu Inter-Podia o.p.s. určenou vítězům jednotlivých kategorií. 

V únoru 2010 získala 1. cenu na Mezinárodní rozhlasové soutěži mladých hudebníků Concertino Praha a je po čtyřiceti letech dalším českým houslistou, který v kategorii sólové housle tuto soutěž vyhrál. V březnu téhož roku obdržela na Mezinárodní houslové soutěži Georga Philippa Telemanna v polské Poznani 2. cenu a také zvláštní ocenění poroty - Největší osobnost soutěže. A mnoho a mnoho dalších cen v různých národních a mezinárodních soutěžích. 

Julie vystupovala mnohokrát v zahraničí - v USA, Francii, Lucembursku, Německu, Rakousku, Itálii, Slovensku, v jordánském Ammánu či v amfiteátru nádherného skalního města Petra. 

V roce 2014 dostala příležitost koncertovat na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro a jako nejmladší interpretka tohoto ročníku se představila samostatným recitátem. 


Partneři:
Aquarium Bucur nábytek Litex TruckServicePlus Galerie u sv. Jakuba Móda 1342